Zapach lata w El Campello

El Campello – Nie mówimy tu wcale o pachnących kwiatkach. Z każdy rokiem i nadpływającą falą gorąca pogarsza się smród śmieci. Również w tym roku, a szczególnie tego lata, mieszkańcy w północnej części El Campello będą musieli zmagać się nieprzyjemny zapachem wywodzącym się z niedaleko położonego wysypiska śmieci.

„Przebywamy tutaj od 9 czerwca i z powodu tego strasznego smrodu musieliśmy już 21 razy wzywać policję“, mówi Hiszpanka Begoña de Miguel, która część roku zamieszkuje w Madrycie, a część w El Campello.

Wysypisko śmierdzi przez cały rok i to od momentu jego otwarcia, które miało miejsce w 2009 roku. Jednak latem problem się pogarsza, po pierwsze z powodu upałów, a po drugie z powodu większej liczby osób, przebywających w okolicy.

Mieszkańcy już wiele razy składali skargi, jak mówi De Miguel. Skrytykowano przy tym również to, że miasto dostaje spore zadośćuczynienia za to, że wysypisko znajduje się na jego terenie, jednak do tej pory nic nie zrobiło aby ten problem rozwiązać.

„Otrzymaliśmy na to odpowiedź z konsorcjum wysypiska śmieci, w którym zagrożono nam postawieniem zarzutów, ponieważ postawiliśmy pod znakiem zapytania etykę zawodową radnej miasta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.