Zbliża się fala upałów

Valencia/Alicante – Teraz będzie naprawdę gorąco! Walencjańskie władze wydały ostrzeżenie przed upałami dla niektórych obszarów tego rejonu. Już wczoraj okręgi La Ribera i La Costera w prowincji Valencia osiągnęły temperaturę około 38 stopni Celsjusza.

Na dziś, 4 lipca, przewidywane są upały również w prowincji Alicante: w El Comtat nieopodal Muro de Alcoy i Planes termometry mogą pokazać nawet 37,5 stopni Celsjusza. W Marina Alta temperatury będą się wahały około 33 stopni w głębi lądu, w okolicach wybrzeża 32 stopni.

Podobnie będzie również na południu prowincji. W Alto Vinalopó, w okolicach Villena i Biar temperatury mogą osiągnąć 35 stopni Celsjusza. Im bliżej wybrzeża, tym chłodniej. W Medio i Bajo Vinalopó, jak również Vega Baja musimy nastawić się na temperatury wahające się pomiędzy 33 do 35 stopni Celsjusza.

Podobna sytuacja będzie w tym regionie również w czwartek, 5 lipca. Przegląd oczekiwanych temperatur i poziomu UV można znaleźć na stronie internetowej ceam.es.

Placówki medyczne zalecają, aby chować się przed upałami występującymi w południe i nosić jasne, przewiewne ubrania. Koniecznie z nakryciem głowy. W domu zaleca się opuścić rolety i przebywać w najchłodniejszych pomieszczeniach.

Ogólnie należy dużo pić (wody) i zrezygnować z alkoholu, napojów zawierających kofeinę oraz z ciężkostrawnych potraw. Zamiast tego lekarze zalecają spożywanie zimnych posiłków oraz dużej ilości owoców i warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.