Wodospad Salto del Usero w Bullas koło Murcii

Wodospad Salto del Usero w Bullas koło Murcii to przepiękne miejsce w samym środku natury gdzie można się ochłodzić. Jest to dosyć estetyczna rzeczka z kilkoma mniejszymi wodospadami i wspaniałymi miejscami do kąpieli. Dla odważnych jest tu kilka wyższych skał, z których można skakać prosto do wody.

W nocy San Juan obchodzone jest hiszpańskie święto Bajada de la Mora, w trakcie którego tysiące ludzi spotyka się przy tym wodospadzie i o północy skaczą oni do wody, aby wypędzić złe duchy, zaznać szczęścia i zostać poświęconym.

Salto del Usero jest tak jak wodospad Fuentes del´algar wspaniałą atrakcją i szczególnie w okresie gorącego lata magnesem przyciągającym wielu turystów jak i miejscowych. Wiele rodzin przyjeżdża tutaj na piknik, młodzież żeby poskakać do wody i miło spędzić czas przy muzyce.

Co najlepsze nie ma tu biletów wstępu. Wodospad jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich, którzy mają ochotę na spędzanie czasu w jednym z najpiękniejszych rezerwatów przyrody Murcii. Zaraz przy wejściu jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych.

Smutne jest jednak to, że człowiek nie potrafi docenić tego, co daje nam natura i zaśmieca takie piękne miejsca. Dlatego pragniemy w tym miejscu zaapelować do wszystkich turystów, aby zawsze zabierali ze sobą swoje odpady i nie robili wysypiska śmieci z natury. Co jak co, ale w Hiszpanii jest dość kontenerów przy drogach, gdzie można pozbyć się swoich odpadów.

A jak tam dojechać? Z Torrevieja przejeżdżamy przez Murcję i jakieś 1,5 godziny później jesteśmy na miejscu. Dla ułatwienia zamieszczamy dane geograficzne: 38.025389, -1.665387
Calle del Río, Bullas, Murcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.