Kokaina i kawa prosto z Kolumbii

Alicante – Międzynarodowa banda handlarzy narkotyków, która sprowadzała kokainę prosto z Kolumbii, została zatrzymana przez Gwardię Cywilną w Alicante. W ramach operacji „Alicafe” aresztowano łącznie 21 osób w Torrevieji, Orihueli i El Campello. Chodzi tu o 20 mężczyzn z Hiszpanii, Kolumbii, Wielkiej Brytanii, Maroka, Serbii oraz Bułgarii.

Laboratoria w Orihueli oraz Torrevieji
Śledztwo rozpoczęło się około roku temu, gdy funkcjonariusze Gwardii Cywilnej odkryli przesyłkę z kokainą na lotnisku Adolfo Suarez Madrid-Barajas, mającą dotrzeć do Torrevieji. Narkotyki pochodziły z Kolumbii i posiadała bardzo wysoki poziom czystości. Zgodnie ze śledztwem narkotyk zmieszany był z innymi legalnymi produktami, jak kawa, aby nie została odkryta przez psy.

Gdy paczka już dotarła do Hiszpanii, kokaina była rozrabiana w dwóch laboratoriach, znajdujących się w Torrevieji oraz Orihueli, gdzie ją dawkowano i pakowano, aby można było ją sprzedać w dziesięciu różnych miejscach na Vega Baja. Przez tę siatkę banda zarobiła już szacowany milion euro.

Ta zorganizowana grupa przestępcza ponadto utrzymywała kontakty w Wielkiej Brytanii. Brytyjski członek bandy miał przewieźć dużą ilość kokainy z Alicante do tego kraju. Aby móc zapłacić za narkotyki, mężczyzna napadł wcześniej na transport pieniężny i w taki sposób nabył 200.000 funtów.

Dwudziestu członków bandy zostało od razu umieszczonych w więzieniu, jeden znajduje się na wolności, jednak pod pewnymi warunkami. Mężczyznom zarzuca się handel narkotykami, nielegalne posiadanie broni, kradzież oraz przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej.

W trakcie trwania operacji „Alicafe” zabezpieczono ponad dwanaście kilogramów kokainy, 320 gramów amfetaminy, prawie 3,5 kilograma substancji do rozcieńczania kokainy, jak i mniejsze ilości haszyszu. Poza tym banda posiadała 30.000 euro oraz 52.000 funtów w gotówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.