lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Mar Menor w krytycznym stanie

Mar Menor, czyli Morze Mniejsze, które jest największym basenem Europy bardzo powoli dochodzi do swojego pierwotnego stanu, a hotelarze żądają konkretnych działań, aby woda wreszcie była czysta i klarowna.

Mar Menor w krytycznym stanie, Costa Blanca

„Mar Menor znajduje się w krytycznym stanie” to chyba najczęściej słyszane i czytane zdanie w regionie Murcia. Naukowiec Juan Manuel Ruiz z oceanograficznego instytutu (IEO) w San Pedro del Pinatar niedawno właśnie to zdanie powtórzył.

Zeszłego lata 85 procent łąk z trawami morskimi zostało zniszczonych. Tego roku kilka roślin podwodnych odżyło. Minister turystyki i środowiska Javier Celdran złożył wizytę IEO i mówił o gorzkim lecie w odniesieniu do laguny.

Wysoki sezon letni wystartował z czystą wodą jednak z powodu wysokich temperatur woda znowu stała się mętna. Związek hotelarzy Hostemur zażądał realizacji planów, jak budowa kanalizacji, która transportowała by ścieki pochodzące z gospodarstw bezpośrednio do oczyszczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


informacje o Hiszpanii informacje o Alacant, Alicante, miasto informacje o Costa Blanca, CostaBlanca informacje o Torrevieja, miasto w Hiszpanii

costablanca24.com

Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.