Alarmujące wyniki policji

Oliva – Gwardia Cywilna przeprowadziła kontrolę drogową na N-332 na obecność alkoholu i narkotyków we krwi kierowców. Jak się okazało u 14 skontrolowanych wyniki te wypadły pozytywnie.

Wynik tej kontroli drogowej jest alarmujący. Przeprowadzono go na odcinku drogi N-332, który jest uważany za szczególnie niebezpieczny. Znajduje się on pomiędzy miejscowościami El Verger a Oliva. Powodem przeprowadzonej kontroli, podczas której na odcinku 7 kilometrów ustawiono 4 patrole kontrolujące, były wypadki z 7 maja oraz 11 czerwca spowodowane przez kierowców pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Kierowcy wjechali w grupy rowerzystów i doprowadzili do śmierci łącznie czterech osób.

Ministerstwo Ruchu Drogowego zapowiedziało zaostrzone kontrole ruchu drogowego w tym rejonie. To jednak nie powstrzymało imprezowiczów od tego, aby po dzikiej nocy pod wpływem alkoholu albo/i narkotyków wsiąść za kółko. W trakcie kontroli do południa zatrzymano i skontrolowano na obecność alkoholu oraz narkotyków ponad 500 kierowców. U 14 osób test wypadł pozytywnie.

Według danych Ministerstwa Ruchu Drogowego w Madrycie liczba wypadków drogowych, których rowerzyści padli ofiarami przez ostatnich dziesięć lat drastycznie wzrosła. Podczas gdy jeszcze w 2006 roku średnio na 100 wypadków przypadało trzech rowerzystów, to w zeszłym roku liczba ta wynosiła już 13 osób.

Przedstawiciel władz w prowincji Walencja Juan Carlos Moragues podczas spotkania z wójtami regionów La Safor oraz La Marina wyjaśnił, że na drodze N-332 nadal będą przeprowadzane srogie kontrole drogowe. Ponadto zaproponował on, aby zaangażować w tą akcję również komendy policji Kits, aby również na poziomie gmin można było przeprowadzać kontrole.

Tymczasem w Guardamar del Segura w prowincji Alicante doszło do kolejnego tragicznego w skutku wypadku. Kobieta pochodzenia Finlandzkiego pod wpływem alkoholu potraciła 30-letniego kolarza pochodzenia marokańskiego i uciekła z miejsca zdarzenia.

Krótko po tym wydarzeniu gwardia cywilna zatrzymała kobietę. Jak się okazało prowadziła ona nie tylko pod wpływem, ale też bez prawa jazdy. Aby zatuszować zdarzenie kobieta ukryła swój samochód na plantacji pomarańczy i wypierała się spowodowania wypadku.

Kobiecie postawiono zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, prowadzenia bez prawa jazdy, ucieczka z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Rowerzysta z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Sąd w Torrevieja wydał jednak tylko wyrok kary w zawieszeniu i wypuścił kobietę na wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.