Próba przemytu na lotnisku Alicante

Alicante – Dwóch Hiszpanów w wieku 52 oraz 53 lat uznało, że kontrola bagażowa na lotnisku Alicante-Elche jest nie dość, że ślepa, to jeszcze głupia. Chcieli przemycić 23 kilogramy marihuany do Niemiec i to w torbach bagażowych.

Podczas prześwietlana bagaży pracownikom kontroli bagażowej w oczy od razu wpadły paczki i poinformowali oni Guardia Civil. Na podstawie etykiet znajdujących si na bagażu okazało się, że na to samo nazwisko zabukowano jeszcze jeden bagaż i że ich właściciel podróżuje z jeszcze jednym mężczyzną.

Funkcjonariusze w cywilu w obrębie boardingu udali się na poszukiwania podejrzanych pasażerów i na krótko przed odlotem udało im się ich zatrzymać. Drudzy funkcjonariusze w trakcie tego zabezpieczyli kolejną walizkę w luku bagażowym samolotu.

W obecności podejrzanych otworzono wszystkie walizki, Jak się okazało, zawierały one 21 hermetycznie zapakowanych paczek z marihuaną o łącznej wadze 23,10 kilogramów. Mężczyźni, jak się okazało, byli już karani z powodu podobnych deliktów i zostali przekazani sędziemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.