Czystsza woda, mimo to mniej turystów

Cartagena – Mar Menor dochodzi powoli do siebie, jednak hotelarze narzekają na mniejszą liczbę turystów niż rok temu. Dwie tegoroczne fale upałów nie pogorszyły stanu wody w Mar Menor. Jak podały władze regionu po spotkaniu z naukowym stowarzyszeniem ochrony Mar Menor, woda w morzu jest krystalicznie czysta.

Laguna wykazuje znaczne oznaki poprawy i regeneracji, powiedział Minister Turystyi Javier Celdran. Czystość wody oraz zawartość w niej tlenu wzrosły, podczas gdy chlorofil, azotan oraz fosforan, które doprowadzały do zmętnienia wody, spadły, jak ostrożnie wypowiedział się rzecznik Komitetu Angel Perez-Ruzafa.

Regeneracja wody w morzu nie oznacza jednak, że równowaga ekologiczna została przywrócona. Tymczasem hotelarze, restauratorzy oraz handlarze skarżą się na mniejszą liczbę odwiedzających ich turystów nad Mar Menor.

Rezerwacje spadły o 15 procent. La Manga jest w tygodniu jak wymarła – powiedział prezydent stowarzyszenia przedsiębiorców La Manga i Cabo de Palos, Antonio Plaza.

Jako powód takiego rozwoju sytuacji widzi on w ogólnokrajowym raporcie o zanieczyszczonym i mętnym stanie wód w lagunie Mar Menor. Oprócz tego w tym roku o wiele za późno wystartowano kampanię reklamową dla tego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.