lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Czystsza woda, mimo to mniej turystów

Cartagena – Mar Menor dochodzi powoli do siebie, jednak hotelarze narzekają na mniejszą liczbę turystów niż rok temu. Dwie tegoroczne fale upałów nie pogorszyły stanu wody w Mar Menor. Jak podały władze regionu po spotkaniu z naukowym stowarzyszeniem ochrony Mar Menor, woda w morzu jest krystalicznie czysta.

Czystsza woda, mimo to mniej turystów, Costa Blanca

Laguna wykazuje znaczne oznaki poprawy i regeneracji, powiedział Minister Turystyi Javier Celdran. Czystość wody oraz zawartość w niej tlenu wzrosły, podczas gdy chlorofil, azotan oraz fosforan, które doprowadzały do zmętnienia wody, spadły, jak ostrożnie wypowiedział się rzecznik Komitetu Angel Perez-Ruzafa.

Regeneracja wody w morzu nie oznacza jednak, że równowaga ekologiczna została przywrócona. Tymczasem hotelarze, restauratorzy oraz handlarze skarżą się na mniejszą liczbę odwiedzających ich turystów nad Mar Menor.

Rezerwacje spadły o 15 procent. La Manga jest w tygodniu jak wymarła – powiedział prezydent stowarzyszenia przedsiębiorców La Manga i Cabo de Palos, Antonio Plaza.

Jako powód takiego rozwoju sytuacji widzi on w ogólnokrajowym raporcie o zanieczyszczonym i mętnym stanie wód w lagunie Mar Menor. Oprócz tego w tym roku o wiele za późno wystartowano kampanię reklamową dla tego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


informacje o Hiszpanii informacje o Alacant, Alicante, miasto informacje o Costa Blanca, CostaBlanca informacje o Torrevieja, miasto w Hiszpanii

costablanca24.com

Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.