Psy w nadmorskich knajpkach

Lokal w Alicante oferuje miejsce oraz potrawy nie tylko dla ludzi, ale i też dla ich pupili. Wielu właścicieli zwierząt musi podjąć decyzję, czy wybiera się z psem na spacer, czy raczej wyjdzie bez niego i pójdzie do jednego z barów znajdujących się na plaży, gdyż w wielu takich miejscach wstęp dla zwierząt jest zabroniony.

W Alicante istnieje bar przy plaży Agua Amarga o nazwie Doggy Beach. Czy rybka, czy mięsko na talerzu, a może pizza i lody? Wspólnie zarówno właściciele jak i ich pupile mogą wybierać z menu czego tylko zapragną.

Psi bar otworzyło małżeństwo Jorge Vidal oraz Lola Aragones dokładnie rok temu. I jak sami przyznają, jest to pierwszy tego rodzaju lokal w całe Hiszpanii. Kiedy Jorge pojechał do Madrytu, aby złożyć podanie o przyznanie koncesji, podziękowano mu nawet za ten pomysł.

Wdzięczni są mu również klienci, którzy odwiedzają Doggy Beach na dwóch nogach i czterech łapach 🙂 Bar ten ma w ofercie nie tylko jedzenie dla psów, ale i też krem przeciwsłoneczny, przyrządy do pływania czy leżaki, które są pod opieką wykwalifikowanego tresera.

Właściciele Doggy Beach zwracają szczególną uwagę na wymagania prawne. We wszystkich miejscach publicznych musi być spełniony wymóg znajdowania się zwierzęcia na uwiązaniu, niezależnie od rasy. Dlatego też właściciele lokalu umiejscowili specjalne słupki z hakami, do których przyczepiane są psy na smyczy.

Często zdarza się tak, że ludzie spacerujący po plaży nie dostosowują się do tych przepisów, jednak Jorge ze swoją żoną mogą im tylko zwrócić uwagę.

W międzyczasie bar ten stał się magnesem dla turystów. Siostry Olga i Silvia Letón przyjeżdżają tutaj specjalnie z Madrytu. Jak przyznają były już w różnych miejscach, w Valencii, Cadiz, ale jeszcze nigdzie nie spotkały się z takimi usługami.

W karcie dla psów widnieją również dania dla psów z alergiami i właściciele starają się spełniać każde życzenie. Mają nawet piwo dla psów. Oczywiście nie jest to prawdziwe piwo, a rodzaj rosołku warzywnego, który cieszy się dużym powodzeniem.

Brzmi nieźle, czekamy na więcej takich inicjatyw w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.