Największe akwarium w Europie czyli Oceanogràfic w Valencii

Największe akwarium w Europie to Oceanogràfic w Valencii mieszczące 45.000 zwierząt. Wśród nich delfiny, rekiny, belugi (wieloryby), krokodyle i wiele więcej.

Czy wiedzieliście, że można tam nawet nurkować ze zwierzętami i noclegować? Spędź noc w towarzystwie rekinów! Możesz tu również spędzić cały dzień na bliskiej współpracy i kontakcie ze zwierzętami.

Valencia jest zwana miastem sztuki i nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias). Na powierzchni ponad 110.000 metrów kwadratowych z 42.000.000 litrami wody znajduje się jeden z największych podwodnych światów.

W przeróżnych morskich ekosystemach żyją foki, pingwiny, żółwie, meduzy, ośmiornice, mureny, pelikany, barakudy oraz liczne skorupiaki.
Trudno sobie wyobrazić takie dymensje nawet gdy już stoi się przed samym Oceanogràfic, ponieważ większa część została wybudowana pod ziemią w wyschniętym korycie rzeki.

Walencjańscy architekci Felix Candela oraz Santiago Clatrava skonstruowali tutaj sprawiającą ogromne wrażenie budowlę, która kryje w sobie ponad 500 różnych gatunków zwierząt. Na zwiedzenie całości potrzeba około 4-5 godzin, które przemijają nawet nie wiadomo kiedy.

Jeśli już jesteśmy na urlopie Torrevieja, to jest to miejsce, które koniecznie trzeba zwiedzić i zobaczyć.
Prawdziwym highlightem jest długi na 70 metrów przeźroczysty tunel, który biegnie przez sam środek ogromnego akwarium, dzięki czemu można podziwiać płaszczki, rekiny oraz wiele innych zwierząt znajdujących się w wodzie.
Jeśli zdecydujemy się na przekąszenie czegoś w podwodnej restauracji to będziemy tam podziwiać nie tylko ryby, ale i też towarzyszących im płetwonurków.

Delfinarium to głęboki na 10 metrów zbiornik i należy on do jednych z największych w Europie. Codzienne show z delfinami to kolejny highlight, którego nie można przegapić. Na każdym przedstawieniu gości aż 1500 zwiedzających.

Ciekawostką jest, że z pobliskiego morza wpompowuje się tutaj 150.000 kubików wody morskiej na godzinę, a woda słodka pobierana jest z pobliskiego jeziora.
Oceanarium służy nie tylko jako rozrywka dla turystów, ale również do celów naukowych oraz dydaktycznych.

Studenci badają przeróżne formy życia w dwóch laboratoriach badawczych i dbają o to, aby co trochę dostarczać nowych odkryć naukowych z podwodnego świata.

Oceanarium Oceanogràfic w Valencii jest to cel do zwiedzania, który za czystym sercem każdemu można polecić. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się też godny obejrzenia futurystyczny budynek Palau de las Artes Reina Sofia, imponująca budowla z kopułą Hemisfèric, ogród palmowy Umbracle, muzeum naukowe Museo de las Ciencias oraz hala wielofunkcyjna Agora.

W prawdzie bilety wstępu nie należą do najtańszych, ale jeśli mamy zamiar zwiedzić kilka obiektów to warto zaopatrzyć się w bilet łączony, na którym można trochę zaoszczędzić.

Bilety oceanarium:
Dorośli: 29,70€
Dzieci (4-12 lat): 22,30€

Bilety łączone (Oceanogràfic + Museu de les Ciències + Hemisfèric):
Dorośli: 37,90€
Dzieci (4-12 lat): 28,80€

Więcej informacji:
Ciudad de las Artes y las Ciencias
Instituto Obrero de Valencia, 46013 Valencia
Tel. 961 974 500 / Oficinas: Prol. P Alameda 48, 46023 Valencia

Adres:
Ciutat de les Arts i de les Ciències
Carrer Eduardo Primo Yúfera 1B
46013 Valencia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.