Wyspa Tabarca – perła na Costa Blanca

Wyspa Tabarca należy do miejsc, które każdy urlopowicz znajdujący się w regionie Alicante mus koniecznie odwiedzić. Wyspa ta należy do Przylądku Santa Pola, a jej wody w 1986 roku zostały ogłoszone pierwszym chronionym parkiem morskim Hiszpanii. Można to odczuć jako zwiedzający wyspę od razu, gdyż z całkowitą długością 1,8 kilometra i szerokością 380 metrów wyspa ta jest idealnym miejscem na Costa Blanca, aby nieco zwolnić. Nie ma tu na plaży żadnych straganów ani chodzących sprzedawców, nie kursują tu żadne łódki (oprócz ruchu promów) oraz nie latają tu żadne furgonetki z reklamami. Są tutaj tylko ciche plaże z krystalicznie czystą wodą.

Jak tu dojechać? Właściwie nie jest to trudne, ponieważ kursuje w tą stronę wiele statków z różnych nadbrzeżnych miast, jednak ceny takiej wyprawy są bardzo zróżnicowane. Dlatego też warto jest taką wyprawę nieco lepiej zaplanować.

– Port jachtowy Alicante: stąd droga trwa około godziny. W trakcie sezonu letniego statki wypływają o godzinie 10:00, 11:00, 12:25 oraz o 13:15., a powrót jest o godzinie 16:30, 17:30 oraz o 18:30. Jednak statek o 17:30 nie pływa regularnie, więc warto dowiedzieć się o powrocie już przy zakupie biletów. W sezonie zimowym wyprawa możliwa jest tylko o godzinie 11:00, a powrót jest o godzinie 16:30. Taka wyprawa kosztuje dla dzieci od piątego roku życia i dorosłych całe 19 euro.

– Port w Santa Pola: stąd płynie dużo małych statków oraz katamaranów. Niektóre z nich zapewniają już w trakcie drogi niezłą rozrywkę, gdyż mają one podłogi wykonane ze szkła, dzięki czemu turyści mogą podziwiać podwodny świat. W sezonie letnim statki odpływają co pół godziny, a poza sezonem tylko cztery razy na dzień. Dorośli płacą za bilet 15 euro, dzieci pomiędzy 4-8 lat 10 euro. Dla grup dostępne są zniżki. W tym przypadku warto najpierw zadzwonić za informacją.

– a tak można zaoszczędzić na wyprawie: wystarczy pobrać na telefon hiszpańską wersję aplikacji Groupon App i można tam znaleźć promocję Tabarca Water Taxi w Santa Pola. Dzięki temu zapłacimy za jedną osobę 9,90 euro a za dwie 18,90 i zaoszczędzimy całe 40 procent.

– łódki płyną również z del Segura i Benidormu, a więcej informacji można nabyć w informacji turystycznej w Guardamar albo w Benidormie.

Wyspa ta to przede wszystkim raj dla pływających oraz nurkujących. Warto jest też po prostu przespacerować się po wyspie jej wąskimi ścieżkami. Bardzo ładną plażą jest Llop Mari. Znajduje się tam jaskinia z naciekami kamiennymi. Przyjaciele natury mogą tam obserwować ryby oraz ptaki wodne. Warto też zobaczyć dom dawnego gubernatora. Jeśli chcemy na wyspie spędzić noc, to jest tu wiele możliwości. Można wybrać albo jeden z hoteli Hotel Boutique Isla Tabarca albo Hotel Residencia la Trancada, gdzie w sezonnie nocleg to koszt około 60 euro.

W malowniczym starym mieście z boskimi restauracjami i małymi sklepami czy galeriami trudno jest czemukolwiek się oprzeć, a ceny wcale nie są większe niż w innych miejscach urlopowych.

Wyspa ta jest zamieszkiwana od XVIII wieku i z tej epoki pochodzi również wiele architektonicznych pomników, które utrzymały się do dziś i mogą być zwiedzane. Między innymi można znaleźć tu Islote de la Terra, stary kamieniołom. Torre de San José to budowla w kształcie piramidy, która wcześniej służyła jako więzień. Kościół Św. Piotra i Pawła też jest warty zwiedzenia. Jednak nie jest on zawsze otwarty, ponieważ często jest on w renowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.