Ważna informacja dla podróżujących samolotem – Ryanair

Ryanair to znana marka irlandzkich tanich linii lotniczych, która zdecydowała się właśnie na poważną zmianę regulaminu jeśli chodzi o bagaż podręczny. Dotychczas pasażerowi mogli wnieść ze sobą na pokład samolotu dwa bagaże. Jedną walizkę, której wymiaru nie mogły przekraczać 505x40x20cm oraz wagę 10 kilogramów, oraz małą torebkę czy plecak, którego wymiary nie mogły przekraczać 35x20x20cm. Jak się teraz okazuje od 1 listopada tego roku ma się to zmienić.

Walizki na kółkach są bardzo lubiane szczególnie przez osoby, które podróżują w sprawach służbowych. Również osoby, które wybierają się na kilkudniowe zwiedzanie jakiegoś europejskiego miasta chętnie zabierają ze sobą mały bagaż podręczny do kabiny samolotu, aby zaoszczędzić czas na lotnisku i oczywiście przede wszystkim pieniądze. W Ryanair niedługo nie będzie to jednak już możliwe.

Jako pierwsze linie lotnicze Ryanair zabrania tak zwanego trolley jako bagażu podręcznego. Od 1 listopada tego roku pasażerowie będą mogli wziąć na pokład samolotu tylko mały bagaż podręczny, jakim może być torebka czy plecak, a nie jak dotychczas dwa bagaże, czyli walizkę i torebkę.

Ryanair tłumaczy to tym, że pasażerowie często biorą ze sobą za dużo bagażu, a miejsce w szufladach nad głowami nie jest wystarczające, przez co dochodzi do opóźnień z odprawą oraz wylotem.

Większe bagaże na kółkach oraz duże plecaki, które dotychczas były transportowane w kabinie, będą musiały w przyszłości być oddane przy bramkach i będą transportowane w doku bagażowym pod pokładem samolotu. Będzie to bezpłatne.

Goście, którzy wykupili opcję priority boarding to nowe rozporządzenie nie dotyczy. W praktyce często bywało tak, że pracownicy linii lotniczych musieli umieszczać większe bagaże w doku bagażowym.

Ponadto Ryanair zwiększa dopuszczalną wagę bagażu podróżnego, który jest oddawany przy odprawie i zmniejsza jego koszt. Zamiast dotychczasowych dopuszczalnych 15 kilogramów, od listopada będzie można ze sobą zabrać 20 kilogramów bagażu, a jego koszt wniesie, nie jak dotychczas 35, a 25 euro. Dzięki takiemu zarządzeniu liczba osób z dwoma bagażami przy bramkach ma zostać zmniejszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.