Zatoki na każdy gust

Benissa – „Wszystkie są tutaj przepiękne”, jak przyznaje sama Mónica Ivars z biura turystycznego w mieście Benissa. Ma ona oczywiście na myśli miejscowe zatoki należące do Benissy, czyli „Calas“, które sprawiają, że zwiedzenie wybrzeża Benissy stanie się wyjątkowym przeżyciem.

Wszystkie są piękne i doceniają to nawet polskie gwiazdy, jakby chociaż Natalia Siwiec czy też państwo Majdan, którzy właśnie wypoczywają nad jedną z takich zatok nieopodal Benissy. Jednak każda zatoka ma swój własny urok.

Jeśli nie chcemy zwiedzić każdej po kolei, to warto najpierw dowiedzieć się co nieco na temat każdej z nich i ułatwić sobie wybór. Jadąc od kierunku Moraira jako pierwsza wita nas Cala Baladrar i zaprzasza do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie w morzu.

Jak przyznaje sama Mónica Ivars jest to jej osobisty faworyt, właśnie ze względu na czystą wodę. Jak sama mówi, swoją przejrzystość zawdzięcza ona dzięki znajdującym się tam skał. Jednak zarówno tutaj, jak i w kolejnej zatoce, Llobella, aby wejść do wody, musimy założyć specjalne obuwie, aby się nie poślizgnąć i zranić.

„Zatoka jest otwarta i można z niej dopłynąć zarówno do Morairy, jak i w kierunku Calp. Widoki w każdym kierunku zapierają dech w piersiach.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.