Szlaki turystyczne między Torrevieja, Alicante i Murcia

Hiszpania to po prostu raj dla turystów, zwłaszcza pieszych. Nie tylko ze względu na słynną Drogę św. Jakuba, nazywaną po hiszpańsku Camino de Santiago, która prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii i która jakby sprawiła, że pielgrzymowanie stało się modne.

Klimat wzdłuż wybrzeża okolic Alicante czy Torrevieji jest perfekcyjny do tego, aby zażyć trochę ruchu. Są tu możliwe przechadzki nawet w temperaturze 30`C, co u nas raczej byłoby nie do pomyślenia. Nie wiemy czemu tak jest. Śmiejemy się, że TorreVieja to TorreVieja, bo ciągle tu wieje. Może coś w tym jest 😉

Pierwszą propozycją do pieszej wycieczki jest spacer korytem rzeki Rio Seco w Pinar de Campoverde (Torrevieja). Droga ta prowadzi wyschniętym korytem rzeki i zajmuje około dwóch do czterech godzin. Najlepiej udać się w stronę pobliskiej restauracji Restaurant Mesón Rio Seco, gdyż Google Maps (jeszcze) nie zna tego miejsca. Jest tu możliwość zaparkowania auta, skąd można udać się dalej pieszo.

Mija się tutaj małą kapliczkę „Capilla de ntra. sra. Maria del Rosario”, jednak na przerwę jest jeszcze za wcześnie – trzeba po prostu iść drogą dalej w dół, aż przetnie się ona z Rio Seco. Stąd idziemy już w prawo korytem rzeki (jeśli jest suche). Jest to początek cudu natury. Woda wmyła się głęboko w skały, co dopiero uświadamia człowiekowi jej siłę oraz czas, jaki musiał upłynąć, by powstało takie cudo.

Druga propozycja to wycieczka do zalewu Pantano De Elche w okolicach Elche, czyli jeziora zaporowego w obszarze ochronnym z wyjątkowymi widokami i z dobrym wyposażeniem możliwym do zwiedzenia. Punktem wyjściowym wycieczki może być łatwy do znalezienia na mapie „Explanada del Pantano de Elche“. Stąd należy udać się drogą równolegle przebiegającą do wody. Zaleca się porządne obuwie, gdyż droga jest wymagająca i często trzeba być kreatywnym, aby móc udać się dalej.

Po przeciwnej stronie istnieje możliwość wejścia bądź wspięcia się na skałki, gdzie są małe jaskinie. Trzeba jednak zboczyć z drogi, aby stało się to łatwiejsze. Na taki przemarsz należy zaplanować około sześciu godzin i dobrze się zaopatrzyć w prowiant, ewentualnie w razie czego w przenośne ładowarki do telefonu, gdyż nie chodzi tu zbyt wiele ludzi.

Oto adres: Pantano De Elche, Lugar Río Vinalopó, 03205 Alicante

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.