Podróż do przeszłości

Jesús Poble – Akustyczna muzyka wybrzmiewa z Riurau, zainteresowani zwiedzający rynek przystają przy każdym straganie, buszują wśród antyków i słuchają historii o ich pochodzeniu – książki, meble, pocztówki i każdego rodzaju drobnostki, które w każdą pierwszą niedzielę miesiąca rozsiewają tutaj sporą ilość nostalgii.

Wokół starego okrągłego chodaka, na którym niegdyś suszono winogrona na rodzynki, praktycznie w każdą niedzielę odbywa się jakiś targ. Zazwyczaj na Mercat del Riurau rolnicy oraz producenci oferują świeżą żywność, latem w każdą niedzielę od godziny 18:00 do godziny 23:00.

„Obydwa targi się uzupełniają i są dla Jesús Pobre oraz miejscowej gospodarki bardzo ważne, przede wszystkim z tego względu, że dają one możliwość sprzedaży produktów oraz wytworów z tego regionu”, mówi wójt Javier Scotto di Tella (PSOE).

Tylko w pierwszą niedzielę miesiąca handlarze z antykami w ramach Fira de Colleccionistes i Brocanters rozkładają swoje stragany w malowniczej wioseczce u stóp Montgó. Następnym razem okazja do zwiedzenia takiego targu będzie w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia od godziny 9:00 do 14:00. Ze względu na to, że latem rynek cieszy się dużym zainteresowaniem, to wyjątkowo Fira odbędzie się również w sobotę, 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.