nasiona marihuany, konopi

Dolina rzeki Vinalopó

Stare twierdze, marzycielskie wioski, trochę nowoczesności, obfita kuchnia i dużo wina. Tak można w kilku słowach opisać piękną i niepozorną dolinę rzeki Vinalopó, która jest położona na północny zachód od Alicante. Po minięciu wydobywalni marmuru i bardzo suchego krajobrazu otwiera się widok na góry rezerwatu Sierra del Maigmó i obrośnięte winoroślami doliny. Krzyżują się tutaj dwie trasy, które świetnie nadają się dla podróżników. Alicantyńska
„winna” droga i kraina zamków Vinalopó z możliwością krótkich wypadów do Noveldy i Monóvar.

Monóvar to typowe małe miasteczko w okolicy. Można powiedzieć, że jest to taka hybryda stylów katalońskiego oraz walencjańskiego z eremem, czyli pustelnią, gdzie mieszka większa liczba osób. Można ty znaleźć aren do walk byków, wieżę z dzwonem, mini ruina starego zamku i kasyno mieszkańców, które w XIX wieku dzięki przemysłowi szewskiemu zarobiły pieniądze.

Jeśli chcemy spędzić cały dzień na zwiedzaniu to podsuwa się tutaj na pewno wycieczka z przewodnikiem w BodegaMañan. Można skosztować tam wino począwszy od kwiatowego rosé aż po skarb Monováru, czyli stare Fondillón robionego z winogrona Monastrell. Oprócz tego trzeba skosztować balsamowanego w rozmarynie sera Manchego.

nasiona marihuany, konopi, thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd, cbd, olej, konopny

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna costablanca24.pl wykorzystuje pliki cookies.