102 litry w sześć godzin


Wiadukt kolejowy w Alfafar (Valencia)

Valencia – ulewy powodujące niemalże powodzie spadły w nocy z soboty na niedzielę na początku tego miesiąca w regionie Valencia. W samej stolicy czyli w mieście Valencia spadło 102 litry wody w sześć godzin, z czego tylko 44 litry w jedną godzinę.

Najgorzej trafiło Guadassuar w prowincji Valencia z 142.2 literami na metr kwadratowy. Liczne drogi oraz parkingi zostały zalane. W Alginet straż pożarna musiała uwolnić trzy osoby z samochodu, który stał w wodzie i mógł być porwany przez nurt.

Również w prowincji Alicante występowały silne opady deszczu. W Novelda spadło 39,2 litrów na metr kwadratowy, w Alcoy 37,4 litrów. Na trasie linii kolejowej Alcoy-Xàtiva doszło do opóźnień powodu opadów deszczu. W Oliva zmierzono 16,7 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na wysokości Cox zamknięto w obie strony drogę N-340 z powodu szlamu, który zalał całą jezdnię.

W Elche de la Sierra e Albacete (Castilla-La Mancha) napisało 183 litrów w 24 godziny. Rzeka Río Segura nabrała tyle wody, że wypływała ona ponad brzeg i jej nurt porwał jadące samochody.

Jak podaje krajowa serwis pogodowy Aemet były to szczególnie silne opady deszczu jak na miesiąc czerwiec. Od 16 lat nie napadało tyle litrów wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.