lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Naturalna oaza pozostaje nienaruszona

Plaża l’Auir pozostaje uchowana przez jakimikolwiek pracami budowlanymi.

Naturalna oaza pozostaje nienaruszona, Costa Blanca

Gandía – Dobre wiadomości dla plaży l’Auir w Gandía. Na tym graniczącym pasie plaży przez kolejne 15 lat zabroniono dokonywania jakichkolwiek prac budowlanych. Tak chce walencjański plan ochrony wybrzeża Pativel, który wszedł w życie 11 maja i w Valencii obejmuje ochroną 3.000 hektarów krajobrazów wybrzeżowych przebiegających od jednego do 500 metrów bądź też nawet do jednego kilometra od morza w głąb lądu.

Burmistrz Gandí Diana Morant (PSOE) bardzo przywitała nowe prawo. „Czasy, w których tak ceniona przez nas plaża była zagrożona przez zwariowane plany zabudowy, na szczęście należą do przeszłości“, pochwaliła szefowa ratusza nowy plan ochorny wybrzeża.

Jeszcze w ostatnim okresie legislacyjnym rządzący wtedy burmistrz Arturo Torró (PP) miał ogromne plany związane z tą naturalną oazą. Wtedy prowadzono rozmowy nad ogromną powierzchnią hotelową i placem kempingowym, który umożliwiłby kamperowiczom zakup stałych parceli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


informacje o Hiszpanii informacje o Alacant, Alicante, miasto informacje o Costa Blanca, CostaBlanca informacje o Torrevieja, miasto w Hiszpanii

costablanca24.com

Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.