Pokaz Sztucznych Ogni Castell de l´Olla w Altea

Czyli oczekiwanie na dużą palmę. Castell de l´Olla to nie jest zwykły pokaz sztucznych ogni i nie jest też taki jak wszystkie inne, ponieważ łączy on się z muzyką, niebem i morzem w wyniku czego powstaje spektakularna kompozycja, której nie da się tak łatwo zapomnieć.

Jest to jedno z wydarzeń, których w żadnym wypadku nie można przegapić. Co roku odbywa się ono w nocy z drugiej soboty miesiąca na niedzielę na plaży Playa de la Olla w mieście Altea, stąd też nazwa Castell de l’Olla. Jest to perfekcyjne miejsce i moment na podziwianie niezwykłego spektaklu, który co roku wzrusza i zaskakuje widzów na nowo.

Niektórzy są tak poruszeni, że wzruszają się do łez w trakcie pojawienia się na niebie największej i najbardziej spektakularnej palmy na niebie. Wtedy to też rozjaśnia się cała zatoka.

Jeśli więc na drugi rok przypadkowo będziesz w okolicy Altea i to akurat w połowie sierpnia, to koniecznie musisz przeżyć to wspaniałe widowisko jakim jest Castell de l’Olla. Przekonasz się na własnej skórze, że jest to niesamowite i zapierające dech w piersiach przeżycie.

Co roku z okazji obchodów dnia Świętego Laurencjusza zużywa się 3000kg czarnego prochu aby rozświetlić nocne niebo oraz zatokę w Altea.

Całe przedsięwzięcie powstało dzięki bractwu Castell de l’Olla, które zostało założone niemalże 30 lat temu przez grupę przyjaciół i które do dziś organizuje pokaz sztucznych ogni aż do najmniejszego detalu.

Castell de l’Olla jest spektaklem, który jednoczy około 50 000 ludzi zbierających się na plaży oraz w zakątkach całego miasta, aby uczestniczyć w spektaklu złożonego z wody, ognia i muzyki, któremu towarzyszy też taniec oraz inne przedstawienia.

Z niemalże trzydziestoletnią tradycją, która co roku uzupełniania jest o nowe niespodzianki, ten muzyczny pokaz sztucznych ogni, który trwa prawie pół godziny, stał się stałą częścią letniego kalendarza.

I nie na darmo jest to jeden z największych eksperymentalnych pokazów sztucznych ogni na świecie, w którym pokazywane są liczne figury w kształcie pawia, palm, kręgów czy obracających się figur czy deszczu iskier.

Jeśli chcemy oglądnąć cały spektakl z jak najlepszego miejsca, to najlepiej przyjść na plażę L´Olla w Altea jeszcze prze zachodem słońca i je sobie zająć. Łączy się to z długim oczekiwaniem, ale naprawdę jest warto.

Galeria naszych zdjęć: Pokaz Fajerwerków w Altea, Sierpień 2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.