Po co Hiszpanie wystawiają butelki z wodą przy płocie?

Pewnie wiele osób będących w Hiszpanii, Portugalii czy na wyspach należących do tych państw zauważyło, że Hiszpanie mają jak dla nas dosyć dziwny zwyczaj wystawiania butelek 3-5 litrowych przed swoje płoty, a dokładniej mówiąc przed filary swoich furtek oraz bram. I pewnie wszyscy się zastanawiają po co ci ludzie to robią? Otóż nas też to zastanawiało i postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

Jeśli trochę poszperamy w internecie, niewiele tam znajdziemy. Trzeba więc szukać gdzie indziej, albo w innym języku. I jak się okazuje, ilu ludzi, tyle teorii. Jedni twierdzą, że te butelki oznaczają zakaz parkowania przed posesją. Jeszcze inni twierdzą, że butelki są po to, aby turyści w upalny dzień mogli się napić (ta wersja jest jednak niezbyt przyjazna gdyż woda często nie wygląda na pierwszej świeżości). Istnieje jeszcze teoria, że woda w butelce służy do umycia sobie stóp z piasku przed wejściem do domu.

Następna teoria jest nieco mistyczna, gdyż niektórzy myślą, że woda w butelce to coś w stylu wody święconej, która ma odstraszać złe duchy. Albo że taka butelka odstrasza komary albo karaluchy, co jest bzdurą gdyż na to cholerstwo potrzeba chemii. Jeszcze inni uważają, że woda jest po to, by zmyć z chodnika odchody. Swoje (po ostrej imprezie w końcu nie raz komuś coś siedziało na żołądku) albo swojego pupila. I tu zbliżamy się ku sedna sprawy.

Otóż kto miałby lepiej wiedzieć po co są butelki jak nie miejscowi mieszkańcy? Jak udało nam się dowiedzieć butelki z wodą są wystawiane po to, aby psy nie obsikiwały murów, a szczególnie właśnie wejścia oraz wjazdu na posesję, bo wiadomo, że pies najchętniej sika w kącie. I jak się dowiedzieliśmy w butelkach często oprócz wody jest jeszcze siarka, dlatego turyści myślą, że to mocz.

Wyjaśniono nam, że woda z siarką znajdująca się w butelce działa na zasadzie lupy i lustra. Jeśli pies albo kot zbliży się do butelki napełnionej wodą z siarką, zobaczy w niej swoje powiększone odbicie i się po prostu spłoszy, a chęć na załatwienie swojego interesu go opuści, przynajmniej w tym miejscu. Siarka ma też to do siebie, że jej zapach odpędza psy i koty. Jak wiadomo w Hiszpanii jest wiele bezpańskich zwierząt, które błąkają się po osiedlach i zaznaczają swój teren. Aby uniknąć niechcianego rozmnożenia schroniska dla psów i kotów tuż przed domem, ludzie wystawiają butelki. I to co cała tajemnica butelek wystawionych przed dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.pl - Costa Blanca w Hiszpanii, przydatne informacje.